KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431028
nr 1343 1028
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, "Mäster Mikaels Gata med Katarina Kyrka", 33x41. Signerad, daterad -62. Olja på duk, 33x41"
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:34:59
23/8 11:21:05
23/8 15:07:47
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm